Historie

Hetiskoers blikt vooruit op het Nederlands Kampioenschap wielrennen en gaat op zoek naar de verhalen van de eerder georganiseerde kampioenschappen op de Brabantse Wal.

Donderdag 28 juni    NK Voorbeschouwing: dit zijn de kanshebbers voor het NK!
Maandag 25 juni    NK voorbeschouwing: dit zijn de kanshebbers voor het NK Tijdrijden
Dinsdag 5 juni Win een van de vijf wielershirts van het NK 2018!
Dinsdag 29 mei    Slapen in een rood-wit-blauwe trui
Vrijdag 25 mei Cees Priem, Nederlands Kampioen na een herenakkoord in Hoogerheide
Dinsdag 22 mei Het NK is terug op de Brabantse Wal!

Wegwedstrijd mannen

Jaar Locatie Goud Ploeg  Zilver Brons
1888 Muntendam H.W. van Raden   Th. Baron Van Pallandt N.N.
1889 Dronrijp W.G. Delbaere   A.J. Korthals Altes P. Bokma
1890 Groningen Henri Raland   Jaap Houtman D. Fockema
1891   Carel Koning   Cees Witteveen Karel Smits
1892 Ede Henk van de Griendt   Jac Siep A. Eijsink
1893 Ede Jaap Eden   W. De Haas Jac Siep
1894 Ede Jaap Eden   Cees Witteveen Mathieu Cordang
1895 Ede Willem van der Mey   Cees Witteveen P. Adrian
1896 Ede Willem van der Mey   Koos van der Knoop A. van Koolbergen
1904 Utrecht Jan de Groot   Kees van der Wiel M. Nigten
1906 Woudenstein-Rotterdam Gerrit van Vliet   Jan de Jager Anton van Lieshout
1907 Woudenstein-Rotterdam Jan Tulleken   J. Bloem Johan ’t Hart
1908 Amsterdam Adrie Slot   C. De Visser J. Bloem
1909 Mook Chris Kalkman   Dorus Nijland George Damen
1910 Ede Henk Tamse   P. van Kersen Gerard Franssen
1911 Nijmegen Krijn Schippers   Piet van der Wiel A. Guillard
1912 Apeldoorn Cees Erkelens   P. Borremans Cor Blekemolen
1913 Amsterdam Frits Wiersma   Herman Maas Fr. Van Hilst
1914 Brussel Chris Kalkman   Piet van der Wiel Gerard Vlemminx
1915 Amsterdam en Maastricht Jorinus van der Wiel   Piet van der Wiel Barend Gebuis
1916 Maastricht Klaas van Nek   Frits Wiersma Barend Gebuis
1917 Voorthuizen Jorinus van der Wiel   Piet Ikelaar Evert van Grafhorst
1918 Harderwijk Jorinus van der Wiel   Frans Rutten D. Wouters
1919 Soesterberg Frits Wiersma   Jorinus van der Wiel Gerrit Waldner
1920   Frits Wiersma   Piet Ikelaar Jan Devries
1921 Soesterberg Jorinus van der Wiel   Evert van Grafhorst Piet Ikelaar
1922 Arnhem Herman Nankman   Jan van der Stel H. Datema
1923 Soesterberg Piet Ikelaar   Jan Bekkering Johan van Melis
1924 Soesterberg Piet Ikelaar   Gerard Vreeswijk Jorinus van der Wiel
1925 Apeldoorn Jorinus van der Wiel   Piet Ikelaar Joep Franssen
1926   Klaas van Nek   Jorinus van der Wiel Frans van Wijk
1927   Joep Franssen   Jan van Rooy Gerrit van den Berg
1928   Hans Bockkom   August Ramakers Jan van Rooy
1929   Hans Bockkom   Marten van Hal -
1930   Janus Braspennincx   Jo Anspach -
1931   Cesar Bogaert   Abraham Ranschaart Abraham Polak
1932   Marinus Valentijn   Thijs van Oers -
1933 Chaam Thijs van Oers   Cesar Bogaert Marinus Valentijn
1934   Cesar Bogaert   Gerrit van der Ruit Willem Cober
1935   Marinus Valentijn   Cees Heeren Alfons Stuyts
1936   Kees Pellenaars   Louis van Schijndel Jan Gommers
1937 Valkenburg  John Braspennincx   Jan Verveer Fred Mostard
1938 Valkenburg  Theo Middelkamp   Gerrit Schulte Marinus Valentijn
1939 Valkenburg  Janus Hellemons   Arie Overweel Willem Reuter
1940 Circuit Park Zandvoort Louis Motké   Piet van Nek Willem Reuter
1941 Circuit Park Zandvoort Louis Motké   Aad van Amsterdam Cees Joossen
1942 Valkenburg John Braspennincx   Cor Bakker Huub Sijen
1943 Valkenburg Theo Middelkamp   Cees Joossen Frans van de Zande
1944 Valkenburg Gerrit Schulte   Huub Sijen Theo Middelkamp
1945 Valkenburg Theo Middelkamp   Adrie Steenbakkers Wim de Ruyter
1946 Valkenburg Bouk Schellingerhoudt   Theo Middelkamp Huub Sijen
1947 Valkenburg  Sjef Janssen Magneet Gerrit Schulte Frans Pauwels
1948 Valkenburg  Gerrit Schulte Dilecta-J.B. Louvet-Wolber Huub Sijen Theo Middelkamp
1949 Valkenburg  Sjef Janssen Amefa N.V. Wim van Est Gerrit Voorting
1950 Valkenburg  Gerrit Schulte Ceylon Wout Wagtmans Sjef Janssen
1951 Valkenburg  Hans Dekkers Locomotief-Wego Wim van Est Wout Wagtmans
1952 Valkenburg  Hans Dekkers Locomotief-Wego Wim van Est Wout Wagtmans
1953 Valkenburg  Gerrit Schulte Garin Wim van Est Wout Wagtmans
1954 Valkenburg  Adri Voorting Locomotief-Vredestein Wout Wagtmans Gerrit Voorting
1955 Valkenburg  Thijs Roks Locomotief-Vredestein Hein van Breenen Wout Wagtmans
1956 Valkenburg  Wim van Est Locomotief-Vredestein Leo van der Pluym Aren van 't Hof
1957 Valkenburg  Wim van Est Locomotief-Vredestein Jules Maenen Jef Lahaye
1958 Valkenburg Jef Lahaye Eroba-Vredestein Mies Stolker Gerrit Voorting
1959 Beek  Piet Damen Locomotief-Vredestein Bram Kool Joop Captein
1960 Beek Bas Maliepaard Saint Raphael-Geminiani Ab Geldermans Anton van der Steen
1961 Beek  Bas Maliepaard Saint Raphael-Geminiani Jacques van der Klundert Mies Stolker
1962 Beek  Ab Geldermans Saint-Raphael-Helyett Jo de Roo Piet Rentmeester
1963 Circuit Park Zandvoort Peter Post Amstel Bier Dick Groeneweg Lex van Kreuningen
1964 Beek  Jo de Roo Saint Raphael-Gitane Cees Haast Rik Wouters
1965 Beek  Jo de Roo Televizier Arie den Hartog Leo Knops
1966 Beek  Gerben Karstens TeleVizier-Batavus Cees Haast Henk Nijdam
1967 Beek  geen winnaar   Jo de Roo Wim Schepers
1968 Beek  Evert Dolman Smith's Harm Ottenbros Jan Harings
1969 Beek  Jacques Frijters Mann-Grundig Evert Dolman Gerben Karstens
1970 Helmond Peter Kisner Goldor-Fryns Harrie Jansen Jos van der Vleuten
1971 Valkenburg  Joop Zoetemelk Flandria-Mars Wim Prinsen Gerben Karstens
1972 Valkenburg  Tino Tabak Goudsmit-Hoff Joop Zoetemelk Rini Wagtmans
1973 Valkenburg  Joop Zoetemelk Gitane Ben Janbroers Gerben Karstens
1974 Hoogerheide Cees Priem Frisol Gerard Vianen Nidi den Hertog
1975 Hoogerheide Hennie Kuiper Frisol Bert Pronk Joop Zoetemelk
1976 Simpelveld Jan Raas TI-Raleigh Aad van den Hoek Hennie Kuiper
1977 Beek Fedor den Hertog Frisol Jan Krekels Gerrie Knetemann
1978 Beek Henk Lubberding TI-Raleigh Jan Raas Piet van Katwijk
1979 Geulle Henk Lubberding TI-Raleigh Joop Zoetemelk Jan Raas
1980 Geulle Johan van der Velde TI-Raleigh Jos Schipper Theo de Rooij
1981 Geulle Jacques Hanegraaf TI-Raleigh Gerrie Knetemann Adrie van der Poel
1982 Geulle Johan van der Velde TI-Raleigh Peter Winnen Joop Zoetemelk
1983 Geulle Jan Raas TI-Raleigh Henk Lubberding Adrie van der Poel
1984 Geulle Jan Raas Kwantum Hallen-Yoko Henk Lubberding Johan van der Velde
1985 Geulle Jacques Hanegraaf Kwantum Hallen-Yoko Gerard Veldscholten Jacques van Meer
1986 Geulle Jos Lammertink Panasonic Nico Verhoeven Peter Stevenhaagen
1987 Geulle Adrie van der Poel PDM-Concorde Gerrit Solleveld Theo de Rooij
1988 Rheden Peter Pieters TVM-Van Schilt Adrie van der Poel Teun van Vliet
1989 Rheden Frans Maassen Superconfex-Yoko Johan Lammerts Maarten Ducrot
1990 Meerssen Peter Winnen Buckler Steven Rooks Henri Manders
1991 Meerssen Steven Rooks Buckler Gert-Jan Theunisse Erik Breukink
1992 Meerssen Tristan Hoffman TVM Jan Siemons Erik Breukink
1993 Meerssen Erik Breukink ONCE Steven Rooks Frans Maassen
1994 Meerssen Steven Rooks TVM Gert-Jan Theunisse Marco Vermey
1995 Meerssen Servais Knaven TVM Danny Nelissen Maarten den Bakker
1996 Meerssen Maarten den Bakker TVM Bart Voskamp Erik Dekker
1997 Meerssen Michael Boogerd Rabobank Erik Breukink Servais Knaven
1998 Meerssen Michael Boogerd Rabobank Tristan Hoffman Léon van Bon
1999 Gulpen Maarten den Bakker Rabobank Servais Knaven Raymond Meijs
2000 Gulpen Léon van Bon Rabobank Koos Moerenhout Erik Dekker
2001 Nijmegen Jans Koerts Mercury-Viatel Rudie Kemna Louis de Koning
2002 Nijmegen Stefan van Dijk Lotto-Adecco Rudie Kemna Max van Heeswijk
2003 Rotterdam Rudie Kemna Bankgiroloterij Stefan van Dijk Max van Heeswijk
2004 Rotterdam Erik Dekker Rabobank Koos Moerenhout Arthur Farenhout
2005 Rotterdam Léon van Bon Davitamon - Lotto Steven de Jongh Max van Heeswijk
2006 Maastricht Michael Boogerd Rabobank Sebastian Langeveld Karsten Kroon
2007 Maastricht-Margraten Koos Moerenhout Rabobank Sebastian Langeveld Maarten den Bakker
2008 Ootmarsum Lars Boom Rabobank CT Koos Moerenhout Steven de Jongh
2009 Landgraaf Koos Moerenhout Rabobank Kenny van Hummel Joost van Leijen
2010 Beek  Niki Terpstra Team Milram Pieter Weening Lars Boom
2011 Ootmarsum Pim Ligthart Vacansoleil-DCM Bram Tankink Reinier Honig
2012 Kerkrade Niki Terpstra Omega Pharma-Quickstep Lars Boom Bert-Jan Lindeman
2013 Kerkrade Johnny Hoogerland Vacansoleil-DCM Tom Dumoulin Sebastian Langeveld
2014 Ootmarsum Sebastian Langeveld Garmin Sharp Niki Terpstra Wesley Kreder
2015 Emmen Niki Terpstra Etixx-Quick Step Ramon Sinkeldam Danny van Poppel
2016 Ouddorp Dylan Groenewegen Team LottoNL-Jumbo Wouter Wippert Wim Stroetinga
2017 Montferland Ramon Sinkeldam Team Sunweb Wouter Wippert Dylan Groenewegen
2018 Brabantse Wal Mathieu van der Poel Beobank-Corendon Danny van Poppel Ramon Sinkeldam 

 

Tijdrit individueel mannen

Jaar Goud Zilver Brons
1991 Bart Voskamp Léon van Bon Servais Knaven
1992 Arnold Stam Patrick van Dijken Jos Wolfkamp
1993 Jos Wolfkamp Jaap ten Kortenaar Pelle Kil
1994 Mario Gutte Jos Wolfkamp Jaap ten Kortenaar
1995 Erik Breukink Frans Maassen Patrick van Dijken
1996 Erik Dekker Danny Nelissen Jelle Nijdam
1997 Erik Breukink Erik Dekker Servais Knaven
1998 Patrick Jonker Servais Knaven Wilco Zuijderwijk
1999 Bart Voskamp Erik Dekker Renger Ypenburg
2000 Erik Dekker Servais Knaven Maarten den Bakker
2001 Bart Voskamp Remco van der Ven Jan van Velzen
2002 Erik Dekker Servais Knaven Paul van Schalen
2003 Maarten den Bakker Bart Voskamp Servais Knaven
2004 Thomas Dekker Joost Posthuma Bart Voskamp
2005 Thomas Dekker Erik Dekker Michiel Elijzen
2006 Stef Clement Erik Dekker Joost Posthuma
2007 Stef Clement Michiel Elijzen Rick Flens
2008 Lars Boom Joost Posthuma Koen de Kort
2009 Stef Clement Koos Moerenhout Rick Flens
2010 Jos van Emden Koos Moerenhout Lieuwe Westra
2011 Stef Clement Jens Mouris Martijn Keizer
2012 Lieuwe Westra Lars Boom Niki Terpstra
2013 Lieuwe Westra Niki Terpstra Tom Dumoulin
2014 Tom Dumoulin Sebastian Langeveld Jos van Emden
2015 Wilco Kelderman Rick Flens Jos van Emden
2016 Tom Dumoulin Jos van Emden Wilco Kelderman
2017 Tom Dumoulin Stef Clement Robert Gesink
2018 Dylan van Baarle Niki Terpstra Wilco Kelderman

 

Wegwedstrijd vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
1965 Ineke van IJken Bella Hage Alie Zijlmans
1966 Bella Hage Keetie van Oosten-Hage  
1967 Bella Hage Hennie Faber-Hondeveld Keetie van Oosten-Hage
1968 Bella van der Spiegel-Hage Hennie Faber-Hondeveld Truus Smulders
1969 Keetie van Oosten-Hage Hennie Faber-Hondeveld Truus Smulders
1970 Keetie van Oosten-Hage Hennie Faber-Hondeveld Bella van der Spiegel-Hage
1971 Keetie van Oosten-Hage Hennie Faber-Hondeveld Truus Smulders
1972 Keetie van Oosten-Hage Bella van der Spiegel-Hage Minnie Nieuwenhuis
1973 Keetie van Oosten-Hage Willy Kwantes Truus van der Plaat
1974 Keetie van Oosten-Hage Minnie Nieuwenhuis Willy Kwantes
1975 Keetie van Oosten-Hage Gre Donkers-Knetemann Truus van der Plaat
1976 Keetie van Oosten-Hage Tineke Fopma Annie Weegberg
1977 Nita van Vliet Nel Streef Agnes van Helvoirt
1978 Keetie Hage Bella Hage Truus van der Plaat
1979 Tineke Fopma Hennie Top Keetie Hage
1980 Hennie Top Leontien van der Lienden Mary Barendregt
1981 Hennie Top Tineke Fopma Leontien van der Lienden
1982 Hennie Top Leontien van der Lienden Wil Bezemer
1983 Thea van Rijnsoever Mieke Havik Leontien van der Lienden
1984 Connie Meijer Leontien van der Lienden Hennie Top
1985 Thea van Rijnsoever Heleen Hage Hanneke Lieverse
1986 Heleen Hage Mieke Havik Thea van Rijnsoever
1987 Mieke Havik Jolanda Cools-van Dongen Karin Schuitema
1988 Monique Knol Leontien van Moorsel Cyntha Lutke Schipholt
1989 Leontien van Moorsel Petra Groen Astrid Donkersloot
1990 Leontien van Moorsel Agnes Loohuis-Damveld Manon de Rooy
1991 Petra de Boer-Grimbergen Monique Knol Leontien van Moorsel
1992 Leontien van Moorsel Petra de Boer-Grimbergen Monique Knol
1993 Leontien van Moorsel Daniëlle Overgaag Elsbeth van Rooy-Vink
1994 Yvonne Brunen Elsbeth van Rooy-Vink Edith Klep-Moerenhout
1995 Yvonne Brunen Margaretha Groen Maria Jongeling
1996 Yvonne Brunen Meike de Bruyn Ingrid Haringa
1997 Nicole Vermast Yvonne Brunen Edith Klep-Moerenhout
1998 Leontien van Moorsel Chantal Beltman Wendy Kramp
1999 Leontien van Moorsel Mirjam van Poppel Yvonne Brunen
2000 Mirjam van Poppel Leontien van Moorsel Chantal Beltman
2001 Sissy van Alebeek Bertine Spijkerman Martine Bras
2002 Arenda Grimberg Leontien van Moorsel Mirjam van Poppel
2003 Suzanne de Goede Christine Mos Esther van der Helm
2004 Leontien van Moorsel Chantal Beltman Loes Markerink
2005 Janneke Vos Sharon van Essen Josephine Groenveld
2006 Marianne Vos Sharon van Essen Suzanne de Goede
2007 Marlijn Binnendijk Marianne Vos Suzanne de Goede
2008 Marianne Vos Mirjam Poppel Regina Bruins
2009 Marianne Vos Chantal Blaak Andrea Bosman
2010 Loes Gunnewijk Marianne Vos Irene van den Broek
2011 Marianne Vos Irene van den Broek Chantal Blaak
2012 Annemiek van Vleuten Marianne Vos Lucinda Brand
2013 Lucinda Brand Marianne Vos Annemiek van Vleuten
2014 Iris Slappendel Lucinda Brand Marianne Vos
2015 Lucinda Brand Amy Pieters Annemiek van Vleuten
2016 Anouska Koster Janneke Ensing Marianne Vos
2017 Chantal Blaak Anouska Koster Floortje Mackaij
2018 Chantal Blaak Amy Pieters  Marianne Vos

 

Tijdrit individueel vrouwen

Jaar Goud Zilver Brons
1991 Ingrid Haringa Astrid Schop Monique Knol
1992 Lenie Dijkstra Natascha den Ouden Els Koolloos
1993 Petra Grimbergen Ingrid Haringa Natascha den Ouden
1994 Maria Jongeling Daniëlle Overgaag Natascha den Ouden
1995 Jet Jongeling Maria Jongeling Natascha den Ouden
1996 Willeke van der Weide Nicole Vermast Jet Jongeling
1997 Leontien Zijlaard-van Moorsel Mariëlle van Scheppingen Chantal Beltman
1998 Leontien Zijlaard-van Moorsel Mariëlle van Scheppingen Yvonne Brunen
1999 Leontien Zijlaard-van Moorsel Anouska van der Zee Sonja van Kuijk
2000 Leontien Zijlaard-van Moorsel Mariëlle van Scheppingen Mirjam Melchers
2001 Leontien Zijlaard-van Moorsel Anouska van der Zee Mariëlle van Scheppingen
2002 Leontien Zijlaard-van Moorsel Loes Gunnewijk Vera Koedooder
2003 Jolanda van Dongen Leontien Zijlaard-van Moorsel Mirjam Melchers
2004 Mirjam Melchers Loes Gunnewijk Loes Markerink
2005 Suzanne de Goede Iris Slappendel Mirjam Melchers
2006 Loes Gunnewijk Kirsten Wild Iris Slappendel
2007 Ellen van Dijk Regina Bruins Mirjam Melchers
2008 Mirjam Melchers Kirsten Wild Loes Gunnewijk
2009 Regina Bruins Kirsten Wild Ellen van Dijk
2010 Marianne Vos Regina Bruins Kirsten Wild
2011 Marianne Vos Ellen van Dijk Loes Gunnewijk
2012 Ellen van Dijk Annemiek van Vleuten Iris Slappendel
2013 Ellen van Dijk Loes Gunnewijk Annemiek van Vleuten
2014 Annemiek van Vleuten Ellen van Dijk Marianne Vos
2015 Anna van der Breggen Ellen van Dijk Chantal Blaak
2016 Annemiek van Vleuten Chantal Blaak Roxane Knetemann
2017 Annemiek van Vleuten Ellen van Dijk Anna van der Breggen
2018 Ellen van Dijk Anna van der Breggen  Lucinda Brand